Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Zachodniopomorski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Herbatę też trzeba umieć pić. O zdrowiu w Stargardzie Szczecińskim

18.01.2012, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Herbata owocowa na początku spotkania przywitała uczestników Szkoły Zdrowego Gotowania, która odbyła się w minioną sobotę, 14 stycznia w Stargardzie Szczecińskim. To nie przypadek, gdyż organizatorzy mieli w tym ukryty cel. Chcieli w praktyce pokazać jedną z zasad zdrowego odżywiania, o jakich mowa była podczas zajęć. Szkołę gotowania zorganizowała lokalna filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

– Popijając podczas posiłku, rozcieńczamy kwasy żołądkowe, co spowalnia trawienie – wyjaśnia Urszula Rusin, kierownik filii ChSCh w Stargardzie Szczecińskim. – Dlatego zaserwowaliśmy uczestnikom spotkania herbatę już na początku. W ten sposób między degustacją potraw a spożyciem napoju był odpowiedni odstęp czasowy.

W sumie podczas spotkania mowa była o 12 zasadach… niszczenia zdrowia, czyli rzeczach dotyczących odżywiania, których lekceważenie może mieć negatywny wpływ na nasz organizm. Wcześniej odbyła się prezentacja przyrządzenia domowego chleba oraz past do kanapek z fasoli oraz jajka i selera.

Najważniejsze z rad, o jakich mowa była na spotkaniu przedstawiają się następująco: nie powinniśmy podjadać między posiłkami, nie powinniśmy się objadać, należy dobrze żuć spożywany pokarm, odstępy między posiłkami powinny wynosić minimum cztery godziny, nie należy spożywać bardzo zimnych posiłków i napojów i nie należy popijać podczas jedzenia.

Po ciekawym wykładzie na uczestników czekała oczywiście degustacja chleba i past do kanapek.

Czytaj więcej o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(aw)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
ul. Mariacka 4
70-547 Szczecin

Nr konta bankowego:
23 2030 0045 1110 0000 0270 6670

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij