Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Zachodniopomorski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Stargard Szczeciński: warsztaty pieczenia chleba

18.11.2013, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Łatwa dostępność chleba sprawia, że na co dzień nie zwracamy na niego większej uwagi. To błąd, ponieważ naturalnie wypiekane, zdrowe pieczywo ma bardzo korzystny wpływ na naszą kondycję. To właśnie chleb będzie bohaterem warsztatów organizowanych przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Stargardzie Szczecińskim.

Dziś trudno o naturalnie wypiekany chleb. Wielu producentów dodaje do pieczywa sztuczne komponenty, spulchniacze czy konserwanty. Na szczęście chleb bardzo łatwo możemy zrobić w domowych warunkach. Wbrew pozorom nie zajmuje to wiele czasu. O tym będziemy mogli przekonać się na najbliższych zajęciach organizowanych przez filię ChSCh w Stargardzie Szczecińskim.

Rodzajów chleba mamy bardzo wiele. Generalnie pieczywo dzieli się przede wszystkim na pszenne, żytnie i mieszane pszenno-żytnie, w zależności od rodzaju użytej mąki. Każdy chleb inaczej wpływa na nasze zdrowie. Bardzo polecany jest m.in. chleb żytni, który ma dużo składników odżywczych, np. błonnik, witaminy B, magnez, żelazo, przewciwutleniacze.

– Zajęcia będą połączeniem teorii i praktyki. Kiedy pieczywo będzie rosło, opowiem uczestnikom o chlebie, będzie także prezentacja multimedialna – mówi Urszula Rusin, kierownik filii ChSCh w Stargardzie Szczecińskim. – Na koniec będzie degustacja wypieków, a ponadto wszyscy otrzymają przepisy.

Wśród przepisów będą m.in. także smaczne pasty do chleba dla wegetarian.

Warsztaty pieczenia chleba odbędą się w środę, 20 listopada, o godzinie 16:30 w Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie Szczecińskim, przy ul. Szczecińskiej 17. Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
ul. Mariacka 4
70-547 Szczecin

Nr konta bankowego:
23 2030 0045 1110 0000 0270 6670

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij