Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Zachodniopomorski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Świnoujście: przyjdź się przebadać. Wystawa EXPO Zdrowie

12.05.2016, EXPO Zdrowie

Pod koniec maja w Świnoujściu zawita mobilna wystawa EXPO Zdrowie. EXPO Zdrowie to niedochodowy projekt przygotowany przez wolontariuszy, którego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia. Organizatorem wystawy w Świnoujściu jest lokalna filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Początki EXPO Zdrowie  sięgają lat 80. ubiegłego wieku. Wtedy właśnie na Filipinach odbył się pierwszy program tego typu. W ramach wystawy uczestnicy odwiedzają osiem stoisk, z których każde poświęcone jest jednej zasadzie zdrowego stylu życia. Są to: dieta, ćwiczenia, woda, słońce, wstrzemięźliwość, powietrze, odpoczynek i zaufanie. W Polsce premiera EXPO Zdrowie miała miejsce w 2010 roku.

Program imprezy przewiduje m.in. bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, wydolności płuc, biologicznego wieku organizmu, a także pomiar tkanki tłuszczowej. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w badaniach, otrzyma indywidualną kartę wyników, które następnie będzie można skonsultować z promotorem zdrowia i dietetykiem. Oprócz możliwości wykonania badań profilaktycznych w programie wystawy będzie degustacja zdrowej żywności oraz stanowisko z literaturą o tematyce zdrowotnej.

Wystawa w Świnoujściu odbędzie się w niedzielę, 29 maja na Placu Słowiańskim w godzinach 11–15. Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne.

Czytaj więcej o projekcie EXPO Zdrowie.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
ul. Mariacka 4
70-547 Szczecin

Nr konta bankowego:
23 2030 0045 1110 0000 0270 6670

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij