Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Zachodniopomorski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Szczecin: bezpłatne warsztaty doskonalące pamięć i czytanie

15.10.2014, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. To słowa znanej polskiej poetki, laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, Wisławy Szymborskiej. Jak zachęcić dziecko do tej zabawy? Zapisz swoje dziecko na zajęcia doskonalące pamięć i czytanie organizowane przez wolontariuszy szczecińskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Czytanie poprawia koncentrację, zasób słów – oprócz zabawy to także gimnastyka dla mózgu. Do tej niepowtarzalnej przygody, która może trwać przez całe życie, pragniemy zachęcić nasze dzieci. Dzisiaj przy wielości elektronicznych gadżetów, niezliczonych programów telewizyjnych, powszechnego dostępu do Internetu to nie lada wyzwanie dla rodziców. Jak to zrobić, by nasze dzieci chciały czytać? Można zacząć od zapisania dziecka na bezpłatne warsztaty doskonalące pamięć i czytanie. W programie między innymi usprawnianie pamięci, mnemotechniki, ćwiczenia koncentracji, nauka szybkiego czytania.

„MĄDRA GŁOWA, CZYTAM I WIEM” – bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży doskonalące pamięć i czytanie będą odbywały się raz miesiącu (w drugą niedzielę miesiąca) w lokalu przy ul. Plac Mariacki 4. Pierwsze już 19 października. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy. Spotkania dla dzieci w wieku 4–6 lat będą odbywały się w godz. 16.30–17; dla dzieci w wieku 7–9 lat w godz. 17.10–17.50.

Spotkania poprowadzi Monika Sosialuk, instruktor technik pamięciowych, szybkiego czytania i kinezjologii edukacyjnej. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy pod nr tel. 502 921 053.

(red. jl)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
ul. Mariacka 4
70-547 Szczecin

Nr konta bankowego:
23 2030 0045 1110 0000 0270 6670

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij